Dogodki Search and Views Navigation
Koledar Dogodki
P pon
T tor
S sre
Č čet
P pet
S sob
N ned
15 dogodki,
Razstava: Vino naše vsakdanje
Razstava: Vino naše vsakdanje
Otvoritev: četrtek, 17. junija 2021, ob 18. uri, viteška dvorana, vhod z Grajske ulice. Razstava s prikazom delovnih šeg in navad sledi koledarskemu letu v vinogradu, vzporedno pa pripoveduje o vlogi vina v vsakdanjem življenju, ob velikih življenjskih prelomnicah in ob praznikih. Vino predstavi kot živilo, poživilo, naravno zdravilo, njegove temne plati in nakazuje razloge za njegovo vseprisotnost v našem kulturnem okolju. Obiskovalcem je na razstavi na voljo interaktivna miza, ki ponuja vpogled v slavnostne jedilnike različnih zgodovinskih obdobij. Prikazuje odnos do hrane in vina ter spremembe, ki so se dogajale za bogataško mizo od 15. do 20. stoletja. FOTO: Pivski vrč, bilikum, 1900, Šmarje pri Jelšah
Strategija razvoja kulture v Mestni občini Maribor 2022-2026
Strategija razvoja kulture v Mestni občini Maribor 2022-2026
Mestna občina Maribor (MOM) je septembra 2021 začela s pripravo novega lokalnega programa kulture – Strategije razvoja kulture v MOM za obdobje 2022–2026 (SRK). Gre za razvojni dokument, ki bo nasledil pretekli lokalni program kulture, veljaven med letoma 2015 in 2020. Lokalni program kulture je dokument, s katerim lokalna skupnost opredeli in razvojno načrtuje javni interes ... Read more
Anton Nowak, slikar in grafik (1865– 1932)
Anton Nowak, slikar in grafik (1865– 1932)
Umetnostna galerija Maribor predstavlja prvo razstavo v Mariboru rojenega slikarja Antona Nowaka. Bil je akademsko šolan slikar, ki se je v svojem času uveljavil na Dunaju, bil je ustanovni član dunajske secesije, vodil je slikarsko šolo v Brnu - v Mariboru in Sloveniji pa je ostal domala povsem neznan. Dela iz umetnikove zapuščine je Pokrajinskemu muzeju Maribor leta 1945 podarila umetnikova sestra, ki je do konca druge svetovne vojne z družino živela v Mariboru. Okrog 70 Nowakovih slik je nato postopoma prešlo v zbirko Umetnostne galerije Maribor, nekaj jih je ostalo v zbirki Pokrajinskega muzeja Maribor. O umetniku je bilo do pred kratkim znanih le nekaj osnovnih biografskih podatkov, zato sta se obe instituciji posvetili raziskovanju njegovega življenja in umetniškega opusa.
Nevidni Maribor: Nadvojvoda Janez, oče Meranovega
Nevidni Maribor: Nadvojvoda Janez, oče Meranovega
»... Lep dan, zahajajoče sonce, mir. Bog obvarji to božansko deželo, sem si mislil, v tvojih rokah sta mir in sreča te mile pokrajine. Z lepoto si jo zaznamoval in vanjo naselil dobre ljudi ...« (iz dnevnika Nadvojvode Janeza)
Anja Jerčič Jakob / Ilustracije
Anja Jerčič Jakob / Ilustracije
Anja Jerčič Jakob, slikarka in pedagoginja, v UGM Šopu predstavlja še en pomemben vidik svojega ustvarjanja – ilustracijo. Predvsem gre za knjižno ilustracijo za otroke, ki jo je objavljala v otroški reviji Galeb. Od leta 2016 pa so nastale tudi štiri slikanice, v katerih likovno dopolnjuje pesmi Jureta Jakoba. Ilustriranje ni Anjino primarno področje ustvarjanja, in ker ni v ilustratorski rutini, ji prav to ponuja več možnosti eksperimentiranja in raziskovanja različnih tehnik in izrazov. V vsaki slikanici je nastal svojstven likovni jezik, ki je z izrazito slikarsko govorico spregovoril v sozvočju z besedami. Zadnja slikanica z naslovom Vranja potovanja je izšla 2021. Vrane, ki potujejo s kolesi, čolni, baloni in si samo od daleč ogledujejo hrupne avtomobile ali pošastnega črva – avtobus, so priklicale idejo črno-belega v tehniki izpiranke. Tehnika umetnici ponuja velik izziv, saj ji končno upodobitev razkrije šele v zadnji fazi izpiranja z vodo.
LITERARNI NATEČAJ ZALOŽBE LITERA ZA NAJBOLJŠI ROMAN
LITERARNI NATEČAJ ZALOŽBE LITERA ZA NAJBOLJŠI ROMAN
LITERARNI NATEČAJ ZALOŽBE LITERA ZA NAJBOLJŠI ROMAN
Založba Litera ob svoji dvajsetletnici delovanja razpisuje javni natečaj za nagrado novo obzorje za najboljši slovenski roman v vrednosti 12.000,00 EUR. Nagrada vključuje honorar za izid nagrajenega romana pri založbi Litera v letu 2023.
Avtorji/-ice lahko sodelujejo s svojim avtorskim, še neobjavljenim romanom v slovenskem jeziku, ki ne obsega manj kot 7 avtorskih pol in več kot 15 avtorskih pol, pri čemer šteje ena avtorska pola 30.000 znakov s presledki. Natečaj vključuje tudi žanr kriminalke.
Svoja dela naj sodelujoči/-e pošljejo v tiskani obliki na naslov: Založba Litera, Gosposvetska c. 83, 2000 Maribor (s pripisom Za natečaj novo obzorje) najpozneje do 15. 9. 2022. V e-obliki naj sodelujoči/-e pošljejo dela na e-naslov natecaj.litera@gmail.com.
Komisija, ki jo sestavljajo dr. Alojzija Zupan Sosič, mag. Gabriela Babnik in Aljaž Krivec, bo izbrala peterico najboljših del in razglasila prejemnika/-ico nagrade novo obzorje najpozneje do 15. 11. 2022. Ostala štiri dela bo založba Litera odkupila za izid v letu 2023. Komisija si pridržuje pravico, da nagrade ne podeli nobenemu od prispelih del. LITERARNI NATEČAJ ZALOŽBE LITERA ZA NAJBOLJŠI ROMAN Založba Litera ob svoji dvajsetletnici delovanja razpisuje javni natečaj za nagrado novo obzorje za najboljši slovenski roman v vrednosti 12.000,00 EUR. Nagrada vključuje honorar za izid nagrajenega romana pri založbi Litera v letu 2023. Avtorji/-ice lahko sodelujejo s svojim avtorskim, še neobjavljenim romanom v slovenskem jeziku, ki ne obsega manj kot 7 avtorskih pol in več kot 15 avtorskih pol, pri čemer šteje ena avtorska pola 30.000 znakov s presledki. Natečaj vključuje tudi žanr kriminalke. Svoja dela naj sodelujoči/-e pošljejo v tiskani obliki na naslov: Založba Litera, Gosposvetska c. 83, 2000 Maribor (s pripisom Za natečaj novo obzorje) najpozneje do 15. 9. 2022. V e-obliki naj sodelujoči/-e pošljejo dela na e-naslov natecaj.litera@gmail.com.
Čez sedem let vse prav pride / Razstavni inkubator
Čez sedem let vse prav pride / Razstavni inkubator
Otvoritev razstave na temo (ne)ekološke mode: ČETRTEK, 31. 3. 2022 // 19.00 // na ogled do 28. aprila Razstavljajo: Gaja Đukanović Babič, Zala Hrastar, Anja Kužnik, Lara Mavrič, Samanta Pahole, Irena Skotnik, Tomaž Tomljanović, Nejc Trampuž, Helena Vrbanac, Tjasha Zavec, Neža Ambrožič, Tisa Praprotnik Več na: https://fb.me/e/5tq6COvd5 𝕍𝕒𝕓𝕝𝕛𝕖𝕟𝕚 𝕟𝕒 𝕠𝕥𝕧𝕠𝕣𝕚𝕥𝕖𝕧 𝕣𝕒𝕫𝕤𝕥𝕒𝕧𝕖 𝕧 č𝕖𝕥𝕣𝕥𝕖𝕜 𝟛𝟙. 𝟛. 𝕠𝕓 ... Read more
Ana Zibelnik / Spet je konec sveta
Ana Zibelnik / Spet je konec sveta
V UGM Studiu predstavljamo mlado fotografinjo Ano Zibelnik (r. 1995, Ljubljana), ki živi v Haagu na Nizozemskem. Na Univerzi v Ljubljani je diplomirala iz vizualnih komunikacij, na Univerzi v Leidnu pa magistrirala iz filmskih in fotografskih študij. Raziskuje teme smrti, dolgoživosti in dojemanja časa, ki jih prepleta z ekologijo in razmišlja o trenutnem statusu človeka kot akterja na našem planetu. Avtorica v svoji praksi združuje raziskovalni pristop s poetično interpretacijo, pri čemer pogosto črpa navdih iz literature. Ana Zibelnik trenutno dela kot samostojna kustosinja in urednica za nizozemsko nevladno organizacijo Paradox. Njen življenjepis si lahko preberete tukaj. V UGM smo se z obetavno fotografinjo srečali na platformi PARALLEL, evropski platformi za mednarodno promocijo in izobraževanje mladih evropskih fotografov, katere ustanovna članica je tudi Umetnostna galerija Maribor. Ana Zibelnik, ki je prejemica nagrade GUP New Dutch Photography Talent Award 2020 ter je bila izbranka British Journal of Photography: Ones to Watch 2020, v UGM Studiju predstavlja dve fotografski seriji - Nes
Razstava: Nevidni delavci v turizmu
Razstava: Nevidni delavci v turizmu
Višja strokovna šola za gostinstvo in turizem Maribor, BIC Višja strokovna šola Ljubljana in Višja strokovna šola za gostinstvo, velnes in turizem Bled s partnerji ter MKC Maribor vabimo k ogledu razstave Nevidni delavci v turizmu, ki je nastala v sklopu projekta Vzemi si čas za nas.
Kreativni studio OS
Kreativni studio OS
Platforma konS in društvo NAGIB vzpostavljata nov prostor igre in eksperimenta, kjer se otroci in starši povezujejo ter raziskujejo “os” oziroma “osišče” različnih umetniških in neumetniških praks.
Sodobna slovenska ilustracija
Sodobna slovenska ilustracija
Razstava 14. Slovenskega bienala ilustracije. V Umetnostni galeriji Maribor s ponosom gostimo veliko razstavo 14. Slovenskega bienala ilustracije! Razstava ponuja pregled čez odličnost, raznolikost in naboj nagovora sodobne slovenske ilustracije. Na razstavi je predstavljenih več kot 80 avtorjev in avtoric z originalnimi ilustracijami, nastalimi v zadnjem obdobju. Ob tem lahko obiskovalci prelistajo več kot 50 knjig, ilustriranih z originali na razstavi. Bienale ilustracije že od leta 1993 organizira Cankarjev dom skupaj z Zvezo društev slovenskih likovnih umetnikov. Ta likovna manifestacija že več kot četrt stoletja združuje starejše in mlajše generacije umetnikov ilustratorjev ter njihove najboljše dosežke potrjuje z nagrado, plaketami in priznanji Hinka Smrekarja. Bienalna razstava letos prvič gostuje v Mariboru. Tokrat je posebna pozornost namenjena ilustratorju Danielu Demšarju, prejemniku nagrade Hinka Smrekarja za življenjsko delo. Ob tem je bilo v okviru bienala podeljenih še 13 drugih nagrad. Več o 14. Slovenskem bienalu ilustracije in nagrajencih.
FOMB – Razstava izdelkov iz natečaja in zaključnih letnikov SŠOM
FOMB – Razstava izdelkov iz natečaja in zaključnih letnikov SŠOM
Galerija Media Nox, MKC Maribor in Festival oblikovanja Maribor (FOMB) vaimo na razstavo izdelkov iz natečaja in zaključnih letnikov Srednje šole za oblikovanje Maribor, ki bo na ogled v Galeriji Media Nox med 19. in 29. aprilom 2022.
Filmske nedelje (in sobote) v Lutkovnem: Odpotovanje
Dokumentarni film nas s pomočjo doslej neznanega arhivskega gradiva popelje v brezčasje globoke uglasbene poezije enega najboljših slovenskih glasbenikov Tomaža Pengova. V nedeljo se na projekciji pridruži tudi režiserka, s katero bo po filmu sledil pogovor. * ODPOTOVANJE dokumentarni film / Slovenija / 65 min / 2020 / Petra Pan Film / slovenščina Tomaž Pengov ... Read more
ENIMATION – ŠOLA ANIMIRANEGA FILMA, 5+
ENIMATION – ŠOLA ANIMIRANEGA FILMA, 5+
Zavod MARS Maribor skupaj z Društvom za razvoj filmske kulture že od leta 2014 v Mariboru izvaja celoletno šolo animiranega filma, ki je v taki obliki edinstvena v Sloveniji. Namen šole je spodbuditi zanimanje otrok, mladih in odraslih za ustvarjanje gibljivih podob.
Tih vdih
Tih vdih
Leto dni po očetovi nepričakovani smrti se odtujena družina zbere, da bi najmlajši hčerki, ki jo vsi kličejo »tamala« in ki odhaja študirat v Ljubljano, dala čim več nasvetov in obilo ljubezni. Avtor: Nejc GazvodaRežija: Nejc Gazvoda Tamala ima sestro Petro in brata Marjana, ki sta od nje starejša več kot 10 let, ter mamo, ki je ne razume. Vse štiri je prizadela nedavna izguba očeta in nanje vplivala bolj, kot so si to pripravljeni priznati. Petra, ki s fantom Janezom živi v Ljubljani, kljub ljubečemu razmerju, polnem duhovitosti, preživlja žalostno, še nerazkrito zgodbo, 34-letni Marjan pa še vedno živi doma in je tudi zaradi nekdanje partnerice Maje, matere njegovega otroka, le senca tega, kar je bil nekoč. In Maja ravno na ta dan prihaja na obisk. A Tamala vidi preko dogajanja »tukaj in zdaj«. Ta večer je njena zgodba, ki jo pripoveduje iz časa, ko ljudje okoli nje niso več tisto, kar so bili, nekaterih morda celo ni več. V enem dejanju in v realnem času se pred nami počasi in nežno razpre zgodba družine, katere male tragedije so tragedije vseh nas. Tih vdih je drama o slovenski družini, ki noče obsojati tistega, kar smo, ampak zgolj opazovati tisto najbolj človeško v nas. Več informacij na spletni strani: https://www.mgl.si/sl/predstave/tih-vdih
15 dogodki,
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Vabimo vas k dvomesečnemu raziskovanju, spoznavanju različnih tehnik in pristopov risanja ter sproščanja ob risbi.
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Vabimo vas k dvomesečnemu raziskovanju, spoznavanju različnih tehnik in pristopov risanja ter sproščanja ob risbi.
14 dogodki,
EPOKSI SMOLA, 15+
EPOKSI SMOLA, 15+
Orgoniti in drugi izdelki iz epoksi smole z mentorsko pomočjo likovne pedagoginje Manje Jerič.
14 dogodki,
USTVARJALNI ČETRTEK, 15+
USTVARJALNI ČETRTEK, 15+
Prepogibanje papirja, origami, alkoholni inki, tiskanje, risanje fraktalov, oblikovanje nakita, izdelava animacij, slikanje z akvareli ter tušem in še več na ustvarjalnih druženjih z vizualno umetnostjo. Prepustimo se igri, raziskujmo barve, oblike in materiale. Lepo vabljeni!
18 dogodki,
TEČAJ SLIKARIJE, RISARIJE, IGRARIJE 5+
TEČAJ SLIKARIJE, RISARIJE, IGRARIJE 5+
Umetniško izražanje zahteva celega človeka in poznavanje mnogoterih področij, ki jih bomo odkrivali skozi pogovore. Naša šola ponuja neobremenjen stik z ustvarjanjem in spodbuja otroka k raziskovanju materialov in orodij.
Kreativni studio za otroke in starše / konS + Nagib
Kreativni studio za otroke in starše / konS + Nagib
Od 8. aprila naprej se vzpostavlja Kreativni studio OS, prvi interdisciplinarni studio za otroke in starše (predšolskih otrok), kjer se bodo otroci in starši svobodno in odprto vključevali v različne ustvarjalne procese in preizkušali sodobno-umetniške prakse
14 dogodki,
Pavliha 3+
Pavliha 3+
Pavliha 3+ Pavel Polák po slovenskih ljudskih motivih / 35 min Ene najbolj znanih slovenskih ljudskih pripovedi so zagotovo zgodbe o Pavlihi. Živi sam z materjo, ki ga ima neskončno rada, čeprav ima z njim veliko skrbi. Pavliha je namreč poseben. Je izredno ubogljiv, morda celo preveč, saj vsa navodila razume zelo dobesedno. In prav zaradi ... Read more
Delavnica: Raziskujemo vesolje
Delavnica: Raziskujemo vesolje
MKC Maribor in platforma konS v soboto, 30. aprila 2022 ob 10. uri vabimo v Kulturni inkubator (Preradovičeva ulica 40, Maribor) na brezplačno delavnico na temo raziskovanja vesolja.
Filmske nedelje (in sobote) v Lutkovnem: Imej lep dan
Filmske nedelje (in sobote) v Lutkovnem: Imej lep dan
24. in 30. 4. 2022 ob 19.00, Lutkovno gledališče Maribor Filmske nedelje (in sobote) v Lutkovnem: Imej lep dan Kitajska animirana črna komedija je bila premierno prikazana na Berlinalu in prihaja prvič na mariborska platna. * IMEJ LEP DAN (Hao jile) Jian Liu / Kitajska / 2017 / 77 min / mandarinščina, slovenski podnapisi Produkcija: ... Read more
10 dogodki,
12 dogodki,
Razstava: Vino naše vsakdanje
Strategija razvoja kulture v Mestni občini Maribor 2022-2026
Anton Nowak, slikar in grafik (1865– 1932)
Nevidni Maribor: Nadvojvoda Janez, oče Meranovega
Anja Jerčič Jakob / Ilustracije
LITERARNI NATEČAJ ZALOŽBE LITERA ZA NAJBOLJŠI ROMAN
Ana Zibelnik / Spet je konec sveta
Razstava: Nevidni delavci v turizmu
Sodobna slovenska ilustracija
ENIMATION – ŠOLA ANIMIRANEGA FILMA, 5+
ENIMATION – ŠOLA ANIMIRANEGA FILMA, 5+
Zavod MARS Maribor skupaj z Društvom za razvoj filmske kulture že od leta 2014 v Mariboru izvaja celoletno šolo animiranega filma, ki je v taki obliki edinstvena v Sloveniji. Namen šole je spodbuditi zanimanje otrok, mladih in odraslih za ustvarjanje gibljivih podob.
Gewalt
Gewalt
Brutal Partysan v sodelovanju z Društvom IndiJanez predstavlja GEWALT "GIER" TOUR 2022! Enkraten fenomen, ki ponaša ime GEWALT, bo na svoji evropski turneji ekskluzivno obiskal Maribor. Njihovi stroboskopi, strojni udarci, zvoneče kitare in zlovešči bas riffi trgajo temo po evropskih klubih. Njihov nastop bo oglušujoč in dušo razbijajoč - kot na slavnem, prekletem prvencu Paradies! ... Read more
12 dogodki,
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Vabimo vas k dvomesečnemu raziskovanju, spoznavanju različnih tehnik in pristopov risanja ter sproščanja ob risbi.
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Likovna gimnastika za možgane, 15+
Vabimo vas k dvomesečnemu raziskovanju, spoznavanju različnih tehnik in pristopov risanja ter sproščanja ob risbi.
11 dogodki,
2. sklop: Načini ustvarjanja
2. sklop: Načini ustvarjanja
marec - junij, Pekarna Magdalenske mreže 2. sklop: Načini ustvarjanja Načini gledanja je brezplačni neformalni izobraževalni program, namenjen vsem, katerim slovenščina predstavlja drugi jezik. Osredotoča se na pridobivanje znanj in veščin za delo v kulturnem sektorju. Program udeleženkam in udeležencem omogoča tudi aktivno spoznavanje sodobne umetnosti in skupinsko obiskovanje kulturnih dogodkov v Mariboru. Program, ki ... Read more
EPOKSI SMOLA, 15+
EPOKSI SMOLA, 15+
Orgoniti in drugi izdelki iz epoksi smole z mentorsko pomočjo likovne pedagoginje Manje Jerič.
16 dogodki,
Literarni natečaj Ali govoriš emojščino?
Literarni natečaj Ali govoriš emojščino?
Mladinski kulturni center Maribor in festival 25. Slovenski dnevi knjige v Mariboru razpisujeta nagradni literarni natečaj za mlade ustvarjalke in ustvarjalce Ali govoriš emojščino?
Poziv k miru / An Appeal for Peace
Poziv k miru / An Appeal for Peace
DLUM se pridružuje številnim kulturnim prireditvam v podporo ukrajinskemu narodu, ki se legitimno in pogumno bori za svobodo in pravico do lastne državnosti. Nedavno tega so tako v okviru Beneškega bienala odprli razstavo z naslovom This is Ukraine: Defending Freedom. Kurator: Mario Berdič Codella Pobuda za razstavo v DLUM je prišla s strani člana DLUM Zorana Ogrinca, ki je sorodno razstavo, ob sodelovanju ukrajinskih likovnic in likovnikov, organiziral v galeriji Kavka v Tisnikarjevi domačiji v Mislinji. Na razstavo v organizaciji DLUM se je prijavilo 26 članic in članov DLUM, sodeluje pa tudi 26 ukrajinskih likovnih umetnic in umetnikov, ki dokazujejo, da njihove ustvarjalnosti ne more ustaviti nobena diktatura ali nasilje. Likovna dela, s katerimi prijavljene likovnice in likovniki sodelujejo, so tako slogovno kot motivsko in tematsko skrajno raznovrstna, saj segajo od neposrednega ali simbolnega upodabljanja nasilja in smrti, pa vse do neokrnjene narave in pozivov k medsebojnemu spoštovanju in iskreni ljubezni. Žal je ta nesmiselna vojna v Evropi postala neposredna grožnja za jedrski spopad, kar dokazuje blaznost vseh nosilcev oboroževalne tekme, saj vsi vemo, kakšne so posledice takšnega spopada na globalni ravni, namesto, da bi si prizadevali za dobrobit celotnega človeštva in materialna sredstva vlagali v pridelovanje hrane in ohranjanje okolja. Pričujoča razstava s svojim pozivom k miru v Ukrajini sega tako še globje in širše čez meje trenutnega spopada na evropskih tleh. Članice in člani DLUM:Ernest Artič, Bogdan Čobal, Matjaž Duh, Aleksandra Farazin İpek, Erna Ferjanič, Irena Gajser, Nataša Grandovec, Milena Houška Pavlin, Senad Ilazi, Zdravko Kokanović – Koki, Zmago Kovač, Jasna Kozar, Zoran Ogrinc, Samo Pajek, Marko Pak, Polona Petek, Vojko Pogačar, Luka Popič, Branimir Ritonja, Janez Rotman, Lucija Stramec, Maja Šivec, Stojan Špegel, Simona Šuc, Mira Uršič, Oto Vogrin. Umetnice in umetniki iz Ukrajine:Leo Adam, Oleksii Chebyk, Konstantin Chernyawsky, Myroslav Dedyshyn, Oleksii Ghievyshev, Stas Kadochnikov, Oleg M. Kirieiev, Tetiana Kopytova, Natalka Korf-Ivaniyk, Viktor Kortun, Oleksii Kulakov, Aleksandra Kyryllova, Sofi Law, Maria Loniuk, Antoni Maslyk, Tatiana May, Roman Miroshicenko, Irina Potapenko, Oleksii Revilka, Lesya Rigorcuk, Leonid Storozhuk, Nikita Titov, Vira Ustianska, Andrey Voznicki, Evgen Zaborovsky, Tetyana Zaytseva. Ogled je možen:
Música Latina
Música Latina
4. predstava Mladinskega cikla 2021/2022 Latinska glasba, kot jo poznamo danes, je mešanica ritmov in melodij španskega, portugalskega, brazilskega, argentinskega, kubanskega, karibskega in drugih slogov, tudi glasbe temnopoltih sužnjev v Južni Ameriki. Sočasno z glasbo so se razvijali latinskoameriški plesi, večinoma ob prihodu kolonialistov v Brazilijo in na Kubo. Najpogosteje gre za mešanico plesnih ritmov in korakov, ki so jih prinašali afriški črnci, južnoameriški Indijanci in evropski beli priseljenci. Črnci so začeli privzemati melodije Špancev in Portugalcev, vse se je pomešalo z ritmi Latinske Amerike in njihovimi nenavadnimi ritmičnimi inštrumenti. Danes sodijo med najbolj znane latinskoameriške zvrsti calypso, latinski rock, ska, reggae, reggaeton, salsa in tango, med plesi pa so priljubljeni samba, ča-ča-ča, rumba itd. Privlačno in pestro učno urico o nastanku, razvoju in značilnostih latinske glasbe bodo pripravili profesorji Konservatorija za glasbo in balet Maribor.
USTVARJALNI ČETRTEK, 15+
USTVARJALNI ČETRTEK, 15+
Prepogibanje papirja, origami, alkoholni inki, tiskanje, risanje fraktalov, oblikovanje nakita, izdelava animacij, slikanje z akvareli ter tušem in še več na ustvarjalnih druženjih z vizualno umetnostjo. Prepustimo se igri, raziskujmo barve, oblike in materiale. Lepo vabljeni!
22 dogodki,
Gledališče dialoga kot metoda dela z mladimi
Gledališče dialoga kot metoda dela z mladimi
6. 5. - 8. 5. 2022, Prenovljena zgradba KC Pekarna Gledališče dialoga kot metoda dela z mladimi V družbi individualizma smo premalo osredotočeni na razumevanje drugih, na dialog in vključevalnost. Na delavnici bomo raziskovali vprašanja, kako razumeti svoja lastna prepričanja ter prepričanja drugih ljudi ter pri tem širiti strpnost in zmanjševati diskriminacije. Delavnica ponuja konkretne ... Read more
Ksenija Trs na Medobčinskem društvu slepih in slabovidnih Maribor
Ksenija Trs na Medobčinskem društvu slepih in slabovidnih Maribor
V petek, 6. maja 2022, ob 16. uri na Medobčinskem društvu slepih in slabovidnih Maribor.