Recurring

PEACH TEA MOVIE CLUB

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

vsak drugi četrtek PEACH TEA MOVIE CLUB Povezava do originalnega članka

Recurring

PEACH TEA MOVIE CLUB

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

vsak drugi četrtek PEACH TEA MOVIE CLUB Povezava do originalnega članka

Recurring

PEACH TEA MOVIE CLUB

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

vsak drugi četrtek PEACH TEA MOVIE CLUB Povezava do originalnega članka

MONDRAGON – ZADRUGA V BASKIJI

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Ogled dokumentarnega filma in pogovor z Mikelom Lezamizem iz Mondragona.

Mondragon je največja delavska zadruga v Evropi in največje podjetje Baskije v Španiji. Od začetkov, z vzpostavitvijo zadruga Talleres Ulgor v letu 1956, ki je izdelovala parafinske grelce, se je Mondragon razvil v zvezo 98 zadružnih podjetij, ki zaposluje več kot 80.000 delavk_cev, ki ta podjetja tudi demokratično upravljajo. Znotraj Mondragona delavke_ci upravljajo lastno banko, lastno univerzo, lastni socialni sistem, kar jim omogoča precej višji standard bivanja, kot ga dosegajo delavke_ci v klasičnih podjetjih.

Kako opisan zadružni sistem deluje in kaj pomeni predstavljena praksa za Slovenijo bomo raziskale_i z ogledom dokumentarnega filma “Mondragon, a Basque cooperative”. Po ogledu dokumentarnega filma sledi pogovor z Mikelom Lezamizem, bivšim predstavnikom uprave Zadružne skupine Mondragon, ki bo svojo izkušnjo delil iz prve roke. Pogovor bosta vodila Karolina Babič in Matic Primc, sodelavca Združenja CAAP, so.p, ki sta nedavno to slavno zadrug tudi obiskala.

Dogodek je del cikla: Okolje, družba, ljudje.

Vabljene_i!

FILMOPEKA: JODOROWSKYJEV DUNE

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Majska filmopeka bo namenjena dokumentarcu o filmu, ki nikoli ni bil posnet. V petek, 10. 5. 2019 ob 19.00 si bomo v prostorih INFOPEKE ogledale_i dokumentarec režiserja Franka Pavicha z naslovom Jodorowskyjev Dune. Po koncu filma bo sledilo predavanje filmskega kritika in prevajalca Igorja Harba, ki bo predstavil svoj prevod knjige Dune (Peščeni planet), avtorja Franka Herberta. Ogled filma in predavanje je brezplačno. Vljudno vabljene_i!

Jodorowskyjev Dune (Jodorowskyjev Peščeni planet, Frank Pavich, 2013, 90 min)

Jodorowsky’s Dune je zgodba o filmu Peščeni planet, ki bi ga morali posneti v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. To je bil čas, ko je v Čilu vladala vojaška hunta pod vodstvom Augusta Pinocheta. Represivna vladavina in poskusni neoliberalni laboratoriji so vsakdanjost naredili tako kruto, da so si umetniki morali izmisliti nov planet, da so lahko brez uživanja drog pobegnili pred svetom, v katerem so živeli. Čilski scenarist Alejandro Jodorowsky je k sodelovanju povabil pravi “dream team,” saj bi v filmu negativce igrali Orson Welles, Mick Jager in Salvador Dalí. Za glasbeno kuliso pa bi poskrbela legendarna skupina Pink Floyd. Kljub temu da so pri filmskih studijih projekt zavrnili v celoti, so deli scenarija vseeno končali v nekaterih drugih filmih, kot so npr. Vojna zvezd, Osmi potnik in Prometej (Le kako so dogovorili glede avtorskih pravic in podobnih zadev? op. a.)

V tem letu smo končno dočakale_i slovenski prevod enega ključnih knjižnih del znanstvene fantastike Peščeni planet (Dune) ameriškega pisatelja Franka Herberta. Peščeni planet je mojstrko prevedel Igor Harb.

Igor Harb je eden izmed najbolj eminentnih slovenskih filmskih kritikov in prevajalec. Njegove kritike lahko beremo reviji Ekran, v prilogi Dela in Slovenskih novic Vikend. Na YouTubu je tudi soavtor kanala Gledal_A bom. Diplomiral je na Filozofski fakulteti v Ljubljani iz Batmana oziroma natančneje iz razmerja med komedijo in dramo v Batmanu skozi zgodovino razvoja tega junaka.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org

NATEČAJ ZA OBLIKOVANJE VIZUALNE PODOBE FESTIVALA STOPTRIK 2019

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Mednarodni filmski festival StopTrik, najstarejši evropski festival posvečen stop animaciji, vabi grafične oblikovalke_ce in druge vizualne umetnice_ke, k oblikovanju vizualne podobe 9. edicije StopTrik Festivala, ki ga bomo otvorile_i v začetku oktobra 2019 v Mariboru.

Letošnja edicija bo raziskovala polje stop animiranega filma na presečišču razreda, spola, rase in etnične pripadnosti pod osrednjo temo “Feminizem je prihodnost”. Vabimo vas, da nam pošljete svoje tematske predloge za podobo do 5. maja 2019 na brina.stoptrik@gmail.com. Iščemo predloge, ki bodo najbolje predstavili interpretacijo teme in bodo izkazovali izstopajoč slog.

Avtorju_ci sprejetega predloga ponujamo honorar v višini 400 eur (bruto 2 znesek), prisotnost na festivalu (kritje potnih stroškov, prenočišča in dnevnega obroka), predstavitev v medijih ter na socialnih omrežjih in samostojno razstavo na fasadi Galerija K18 v Mariboru v letu 2020.

Pogoji sodelovanja

Prijava mora vsebovati:
- predlog za festivalski plakat (dimenzije A3 in B1, motiv je lahko isti, barvni tisk) s tekstom “9. mednarodni filmski festival StopTrik, 3. - 6. 10. 2019, Maribor”
- kratko vsebinsko utemeljitev predloga.
Vizualna podoba StopTrika 2019 se bo pojavljala na različnih tiskovinah, vizualih in promocijskih materialih, zato je pomembno, da je aplikativna. Naj bo zastavljena tako, da se bo iz grafičnih elementov, ki jo tvorijo, naknadno lahko izdelalo tudi festivalski trailer v tehniki stop animacije.

Od avtorice_ja zmagovalne rešitve se pričakuje, da po izboru izpopolni poslan predlog plakata ter do 1. septembra 2019 izdela tudi naslednje:
- motiv za festivalsko vrečko, nahrbtnik ali majico (enobarvni ali dvobarvni sitotisk)
- spletne bannerje (za Facebook in spletno stran)
- banner za pročelje glavnega prizorišča (barvni tisk)
- diplomo za nagrajence festivala (barvni tisk)

Poslani predlogi morajo biti avtorsko delo, ki pred tem še ni bilo objavljeno ali razstavljeno.

Žirija bo upoštevala samo predloge, ki bodo poslani do 5. maja 2019, na e-naslov brina.stoptrik@gmail.com.

Avtor_ica zmagovalnega predloga se zavezuje, da bo v dogovorjenem roku in po svojih najboljših močeh izdelal vse predloge, ki jih naročnik potrebuje za izvedbo aktivnosti.

Avtor_ica zmagovalne rešitve prejme nagrado v višini 400 eur (bruto 2 znesek, ki bo izplačan preko izdanega računa, študentske napotnice ali pogodbe civilnega prava), ki zajema avtorski honorar za predlog vizualne podobe in njene aplikacije za potrebe spremljevalnih tiskovin, vizualov in promocijskih materialov.

Poslane predloge bo ocenjevala žirija: Olga Bobrowska (direktorica festivala StopTrik), Lucija Smodiš (producentka festivala StopTrik) in Sanja Čakarun (PR festivala Animateka). O rezultatih natečaja bomo prijavljene obvestili najkasneje do 17. maja 2019. Naročnik si pridržuje pravico, da ne izbere nobenega izmed predlogov.

StopTrik Festival vsako leto poteka v Mariboru in v manjši izvedbi v Lódžu na Poljskem. Za dodatne informacije o festivalu lahko obiščete našo spletno stran: https://www.stoptrik.com/ ali nam pišete na: brina.stoptrik@gmail.com.

VIDENI: ZAKAJ SE VSE VEČ OPAZUJEMO IN RAZKAZUJEMO?

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

V četrtek, 11. 4. 2019, vas ob 19. uri vabimo v prostore INFOPEKE na predstavitev knjige antropologa dr. Dana Podjeda z naslovom Videni: Zakaj se vse več opazujemo in razkazujemo?

Avtor bo na dogodku predstavil svojo novo knjigo in razkril, kaj vedo o nas spletni iskalniki in kako lahko postanemo vidnejši s pomočjo novodobnih avtoportretov – selfijev. Z novega zornega kota bo osvetlil mojstre razkazovanja, od zvezdnikov do politikov, ki živijo od svoje poznanosti. Poleg tega bo pojasnil, zakaj je razgaljeno človeško telo postalo tako privlačno, da se milijoni naslajajo ob podobah ljudi, ki so slečeni do kože ali celo odrti in postavljeni na ogled.

Po avtorjevem pogovoru z Gregorjem Stamejčičem - Grizlijem in ob branju bodo nekateri prelepili kamere na prenosnih računalnikih in izključili mobilnike, medtem ko bodo drugi razmišljali, kako bi svoje fotografije in posnetke učinkoviteje širili po omrežjih. Glavno sporočilo knjige in debate namreč je, da v sodobnem svetu morda sploh ne obstajamo, če nas nihče ne vidi.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org

FILMOPEKA: ŽIVLJENJE V ROŽNATEM

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Vabimo te, da se nam pridružiš v torek, 9. 4. 2019, ob 18.00, v prostorih INFOPEKE. Ogledale_i si bomo biografsko dramo “Življenje v rožnatem”. Po ogledu filma tradicionalno sledita predavanje in pogovor s filmskih kritikom Damijanom Vinterjem. Ogled filma in predavanje sta brezplačna, vse v slovenskem jeziku, tudi podnapisi.

Življenje v rožnatem (La Môme, Olivier Dahan, Francija, 2007, 2h 20min)

Leta 2007 je nastal biografski film o pevki Edith Piaf v režiji Olivierja Dahana, v katerem je v glavni vlogi blestela Marion Cotillard, ki je bila za izvrstno upodobitev nagrajena tudi z oskarjem za glavno žensko vlogo. Prav tako je Marion Cotillard prejela tudi francosko filmsko nagrado cezarja za najboljšo žensko vlogo.
Filmska zgodba prikazuje življenje vrhunske šansonjerke, prepleteno z izgubami in žalostjo. Skupno je Edith Piaf napisala 87 pesmi, prvo Y en a un de trop leta 1940, zadnjo z naslovom Le chant d'amour pa leta 1963. Umrla je leta 1963, stara 47 let. Pokopali so jo na pariškem pokopališču Pere Lachaise, kjer je pokopanih veliko slavnih osebnosti. Vsak dan se njenemu grobu poklonijo njene_i oboževalke_ci z vsega sveta.

Režiser Olivier Dahan je s filmom Edith Piaf postal znan tudi širši filmski javnosti. Pred režijo glasbene biografije se je Dahan namreč bolj kot filmski režiser proslavil kot režiser glasbenih videospotov. Znani so predvsem kratki filmčki, s katerimi je sodeloval s skupino The Cranberries in s pevcem Zuccherom.

Predavatelj Damijan Vinter je priznani slovenski filmski kritik, soavtor in sovoditelj številnih televizijskih in radijskih oddaj o filmu, nekdanji programski vodja Kinematografov Maribor in Koloseja Maribor ter nenazadnje izjemen poznavalec in ljubitelj filmske umetnosti. Na predavanju nam bo celostno predstavil tokratni film, sledila bo tudi diskusija.

Filmska umetnost je v kontekstu lepih umetnosti dandanes na večini področij povsem spregledana, kljub temu da opazovalcu omogoča vpogled v časovno in prostorsko oddaljene svetove, spodbuja čustveno vrednotenje, prispeva k boljši tehnični podkovanosti in najpomembneje: spodbuja kritično mišljenje. Vrzel, ki nastaja ob pomanjkanju filmske vzgoje, skušamo zapolniti z omenjenimi filmskimi večeri, ki bodo na prijazen način in ob strokovnem vodstvu približali to vrsto umetnosti.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org

DAN ZA SPREMEMBE V MARIBORU

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Lokalna mreža prostovoljskih organizacij “Prostovoljstvo v Mariboru” vabi v soboto, 6. aprila 2019, na Dan za spremembe 2019 v Mariboru. Tema desetega Dneva za spremembe, ki ga na nacionalni ravni koordinira Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva, je odpravimo diskriminacijo.

Že vse od leta 2010 v začetku pomladi skušamo prebivalke_ce Slovenije nagovoriti, da stopijo iz ustaljenih smernic, zavihajo rokave in za en dan postanejo prostovoljke_ci. Na ta dan se o prostovoljstvu ne le pogovarjamo, ampak se lotevamo konkretnih dejanj. Tokratni Dan za spremembe v Mariboru bomo članice mreže »Prostovoljstvo v Mariboru«, ki jo koordinira MISC INFOPEKA, Pekarna Magdalenske mreže Maribor, obeležile s skupnostnimi akcijami, ki so namenjene odpravljanju diskriminacije.

Dnevu za spremembe v Mariboru se lahko pridružite in »spreminjate tudi ve_i«!

Skupne aktivnosti mreže »Prostovoljstvo v Mariboru«, namenjene vsem starostnim skupinam, bodo potekale od 10:00 – 18:00 na štirih lokacijah, in sicer v Kulturnem centru Pekarna, v Vetrinjskem dvoru, v Don Boskovem centru Maribor in na Osnovni šoli Gustava Šiliha.

KULTURNI CENTER PEKARNA / od 10:00 do 18:00

– Pekarna Magdalenske Mreže, MISC INFOPEKA vabi med 10:00 in 14:00 na predstavitev skupine No-Border Craft, ki združuje prosilke za azil, osebe z mednarodno zaščito in aktivistke, ki se skozi druženje ob kvačkanju pogovarjajo o institucionalnem rasizmu migracijske politike, deportacijah, počasnih postopkih, zavrnjenih prošnjah za azil, slabih pogojih za življenje v azilnem domu, nedostopnosti javnega prevoza, pomanjkanju denarja in ovirah pri iskanju stanovanja in dela za prosilke za azil. Bistveni cilj skupine je gradnja socialne mreže med lokalnimi prebivalkami in migrantkami ter prizadevanje za krepitev moči in uveljavljanje znanj, izkušenj in poguma migrantskih žensk.

V okviru aktivnosti ob Dnevu za spremembe bo potekala predstavitev skupine in kontekstualizacija migracijske politike, skupnostno kvačkanje, ki se mu bodo lahko pridružile_i vse_i prisotne_i, spoznavanje različnih kultur in druženje ob prigrizkih iz Irana, Sirije, Palestine. Dogodek bomo izpeljele_i v sodelovanju s PIKA. Dnevni center za otroke in mladostnike Maribor, z Center eksperimentov Maribor - EKTC in DOM DANICE VOGRINEC MARIBOR.
Več informacij na: infopeka@infopeka.org

– MKC Maribor in Slovenska filantropija vabita med 11.00 in 16.00, v »Kavarno sveta«. Kavarna sveta ni vsakdanja kavarna. Premaknjena v park izza štirih sten, bo omogočila, da se udeleženke_ci podružijo in poklepetajo ob prijetni glasbi ter napitkih z različnih koncev sveta. Ob druženju se bodo podirali predsodki in zidovi v našem pojmovanju drugačnosti. Med prijetnim druženjem bo možnost degustacije osvežilne iranske pijače iz chia semen in možnost sodelovanja pri eritrejskem obrednem pitju kave.
Več informacij na: info@mkc.si

VETRINJSKI DVOR / od 10:00 do 13:00

– Zavod MARS Maribor in Razvoj Maribor vabita na predstavo Modri kralj Inus, po motivih Mikja Mustra. Predstava je del programa Zvitorepčevega lutkovnega paragledališča Zavoda Razvoj. Predstava govori o modrem kralju, ki na svojem gradu s hčerko princeso Šalotko ter svojima služabnikoma Ernusom in Petrusom brezskrbno uživa življenje, saj mu čarobno drevo želja izpolni sleherno muho. A nekega dne je idile konec, kajti v kraljestvo se prikradeta Joža Gulikoža in njegov strašni zmaj. Kralj se znajde pred strašno odločitvijo, koga ali kaj bo žrtvoval? Tudi tokrat v zaplet še pravočasno posežejo naši junaki Zvitorepec, Lakotnik in Trdonja. Poleg predstave se lahko udeležite zanimivih likovnih ali eksperimetalnih delavnic.
Več informacij na: info@marsmaribor.org

DON BOSKO MARIBOR / od 15:30 do 18:00

– Društvo SMC Maribor vabi na akcijo, s katero želijo doseči povezovanje skupin, ki prihajajo v njihovo igralnico in na igrišča (medkulturni, medverski, medgeneracijski dialog). V ta namen bodo skupine posebej povabljene k sodelovanju. Preko športnih aktivnosti in nogometnega turnirja želijo povezati skupine med seboj in vzpostaviti dialog med njimi. Lahko se pridružite s svojo ekipo!
Več informacij na: drustvosmc@gmail.com

OSNOVNA ŠOLA GUSTAVA ŠILIHA / dopoldan

– Učenke_ci OŠ Gustava Šiliha Maribor bodo izvedle_i delovno akcijo z namenom čiščenja okolice šole, urejanje skupnih prostorov šole in barvanje klopi. Izvedle se bodo tudi delavnice na temo diskriminacije.
Več informacij na: osgusi@guest.arnes.si

DODATNE AKTIVNOSTI ČLANIC MREŽE »PROSTOVOLJSTVO V MARIBORU«

– Škofijska gimnazija AMS Maribor - ŠGAMS in OŠ Gustafa Šiliha bodo izvedle_i skupne delavnice na temo razumevanja in spreminjanja predsodkov do soljudi, na temo spoznavanja še druge skupine ljudi, ki so izpostavljene diskriminaciji in postavili pod drobnogled “nalepke”, ki jih nezavedno dajemo drug drugemu. Delavnice bodo namenjene druženju, spoznavanju, pogovoru med dijaki_njami in učenkami_ci.
Več informacij na: gimnazija@slomskov-zavod.si

– HOSPIC OO Maribor vabi na predavanje in predstavitev dejavnosti Hospica, 3. aprila v Dom pod Gorco in 4. aprila v Zavod Dornava.
Več informacij na: maribor@hospic.si

– Slovenska filantropija in Zveza Prijateljev Mladine Maribor vabita na predstavitev države Pakistana, v ponedeljek, 8. 4. 2019, ob 18:00 uri v prostore Zveze prijateljev mladine Maribor (učilnica 1.8.).
Več o predstavitvi na: https://www.facebook.com/events/1932720863498847/

Aktivnosti ob Dnevu za spremembe v Mariboru 2019 podpirajo Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva, Zavod MOVIT in Mladinski kulturni center Maribor.
Aktivnosti ob Dnevu za spremembe v Mariboru 2019 sofinancirata Mestna občina Maribor in Urad RS za mladino.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org

NO BORDER CRAFT NA DNEVU ZA SPREMEMBE

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Vabljene_i na dogodek ob Dnevu za spremembe, ki bo letos že desetič nagovarjal ljudi, da postanejo del spremembe vsaj za en dan v letu. Letos je nacionalna akcija posvečena boju proti diskriminaciji.

Na ta dan bomo v Pekarno Magdalenske mreže povabile_i skupino No-Border Craft, ki združuje prosilke za azil, osebe z mednarodno zaščito in aktivistke, ki se skozi druženje ob kvačkanju pogovarjajo o institucionalnem rasizmu migracijske politike, deportacijah, počasnih postopkih, zavrnjenih prošnjah za azil, slabih pogojih za življenje v azilnem domu, o nedostopnosti javnega prevoza, pomanjkanju denarja in ovirah pri iskanju stanovanja in dela za prosilke za azil.
Bistveni cilj skupine je gradnja socialne mreže med lokalnimi prebivalkami in migrantkami ter prizadevanje za krepitev moči in uveljavljanje znanj, izkušenj in poguma migrantskih žensk.

V okviru aktivnosti ob Dnevu za spremembe bo potekala predstavitev skupine in kontekstualizacija migracijske politike, skupnostno kvačkanje, ki se mu bodo lahko pridružile_i vse_i prisotne_i, spoznavanje različnih kultur in druženje ob prigrizkih iz Irana, Sirije, Palestine.

Dogodek bomo izpeljele_i v sodelovanju s PIKA. Dnevni center za otroke in mladostnike Maribor, s Center eksperimentov Maribor - EKTC in DOM DANICE VOGRINEC MARIBOR.

Vsebine izražajo mnenje avtorja in ne predstavljajo uradnega stališča Vlade Republike Slovenije.

Projekt sofinancira Urad Vlade RS za komuniciranje v okviru prizadevanj za ozaveščanje mladih o spoštovanju in sprejemanju različnih etničnih skupin, beguncev in migrantov.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org

SESTANEK ZA PETKOV SHOD MLADIH ZA PODNEBNO PRAVIČNOST

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Informativni sestanek za petkov shod mladih za podnebno pravičnost v Mariboru

Vsi mladi in manj mladi, ki vam ni vseeno, v kakšnem okolju bomo živeli v naslednjih letih, ste vabljeni na kratek informativni sestanek, na katerem se bomo dogovorili o tem, kaj bomo v petek počeli na Grajskem trgu. Dobra volja in kreativnost sta zelo dobrodošli!

Več informacij o petkovem dogodku (vabilo na dogodek še sledi):

Naj res verjamemo, da je pred nami mirno in ustaljeno življenje, ko pa naš planet že danes pustošijo poplave, požari in druge okoljske katastrofe? Naj res verjamemo visokoletečim besedam svetovnih elit o reševanju podnebne krize, ko pa emisije toplogrednih plinov naraščajo iz leta v leto?

Mladi smo v preteklih tednih zavzeli ulice in trge po celem svetu - od Nove Zelandije do Kolumbije, od Belgije do Ugande. In spet jih bomo! Ne bomo se odrekli svoji prihodnosti na račun peščice najbogatejših in velikih korporacij. Zaradi temnih obrisov naše prihodnosti in zgrešenih podnebnih ukrepov vstajamo in zahtevamo spremembe!

DOVOLJ JE!

V petek, 15. marca 2019, bomo protestno zapustili šolske klopi in se pet do dvanajstih (11.55) zbrali na Grajskem trgu v Mariboru.
https://www.facebook.com/events/2229653137297976/?ti=icl

Zahtevamo:
>> omejitev naraščanja globalne temperature na največ 1,5°C,
>> takojšen pravičen prehod na nizkoogljične vire energije,
>> zelena delovna mesta,
>> skupnostno upravljanje z življenjskimi viri,
>> polnovredno, lokalno in pretežno rastlinsko prehrano ter trajnostno kmetijstvo,
>> čisto okolje,
>> dostopen javni potniški promet in mesta za ljudi, ne avtomobile!

________________________________________________________
Za celotne zahteve slovenskega gibanja Mladi za podnebno pravičnost klikni https://bit.ly/2NIi0xk.

Spremljaj nas na IG: @solski.strajk
#šolskištrajk #niplanetab #petekzaprihodnost

✊🌍 BOJ ZA OKOLJE JE BOJ ZA NAŠO PRIHODNOST! 🌍✊

KVIZ: V NJENEM ŽIVLJENJU SO POMEMBNEJŠE STVARI

Pekarna Magdalenske mreže 16 Ob železnici Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

View fullsize
Vabimo te, da se 8. 3. 2019, ob 19.00 udeležiš kviza na temo mednarodnega dneva žensk, ki bo potekal v INFOPEKI. Druženje bomo začele_i s prebiranjem eseja socialistične filozofinje in revolucionarke Rose Luxemburg (1871-1919), katere delo in misel sta tudi sto let po njenem umoru še kako pomembna tako za delavsko gibanje, kakor tudi za boj žensk za politične, ekonomske in socialne pravice.
Skozi kviz bomo preizkusile_i naše znanje s področja zgodovine in pomena mednarodnega dneva žensk, različnih ženskih in feminističnih gibanj, udeležbe žensk v OF in drugih protimperialističnih bojih, preteklih in aktualnih znanstvenih in umetniških dosežkih žensk ter sistemskih in osebnih groženj, s katerimi so se ženske soočale nekoč in se soočajo še danes.

Zmagovalna ekipa dobi dnevu primerno nagrado. ;)

Dogodek je del programa Knjižnice tete Rose.

Info: Pekarna Magdalenske mreže, Mladinski informacijsko-svetovalni center INFOPEKA, Ob železnici 16, 2000 Maribor, 02 300 68 50, 041 481 246, infopeka@infopeka.org