Literarna postaja: DŽEVAD KARAHASAN

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

V goste prihaja Dževad Karahasan, ugledni bosanski pisatelj, dramatik in esejist, ki je vseevropsko prepoznavnost dosegel s svojimi romani. Pri Beletrini je izšla trilogija Seme smrti, Tolažba nočnega neba in Vonj po strahu. Skupaj tvorijo življenjsko zgodbo o Omarju Hajamu, srednjeveškem perzijskem matematiku, astronomu, filozofu in pesniku. S Herderjevim in Goetherjevim nagrajencem, prejemnikom Vilenice ter ... Read more

Recurring

Večno mladi

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Rock'n'roll komedija, ki v enem zamahu poruši stereotipe o dolgočasnih starcih. Avtor: Erik GedeonNaslov izvirnika: Ewig jungRežija: Sandy Lopičić Staranje je postalo najhujši bavbav, najstrašnejša bolezen novega veka. Ker časa ne moremo zaustaviti, je najbolje, da skozi solze smeha pogledamo v leto 2065, kako bo, ko v gledališki stavbi na Slovenski 27 ne bo več hrama umetnosti, ampak dom za ostarele.V uprizoritvi Večno mladi skupina igralcev in igralk, članov nekdanje mariborske Drame, na groteskno zabaven način, s pomočjo pevske oz. glasbene terapije, poskrbi za vse prej kot dolgočasen rock'n'roll tretjega življenjskega obdobja. Ob izvrstnih igralsko-pevskih interpretacijah hitov, kot so "I Love Rock'n'Roll", "Born To Be Wild", "I Got You Babe" itd., trohneče odrske deske ponovno katarzično zavibrirajo.V songdrami Švicarja Erika Gedeona Večno mladi (2007), ki jo je vsestranski glasbenogledališki ustvarjalec Sandy Lopičić z ustvarjalci uprizoritve v vsebinsko in dramaturško adaptirani obliki postavil na oder, so (iz)našli težko iskani zvarek za večno mladost – zabavo, ki trese oder in ruši stereotipe o starcih. 

TROJANKE

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

TROJANKE, Evripid
Režija: Jaša Koceli
14.06.2019 ob 20:00 Stara dvorana, Gostuje SNG Nova Gorica
Trojanska vojna je končana, vsi trojanski junaki so padli; pred gorečimi razvalinami nekdaj slavnega mesta Trojanke in njihovi otroci čakajo na odhod v grško suženjstvo. Ženske, na čelu z ostarelo kraljico Hekabo, objokujejo žalostno usodo svojega mesta in sebe. Kraljičina hči Kasandra bo pripadla mikenskemu kralju Agamemnonu za priležnico, snaha Andromaha Ahilovemu sinu za ženo, hčer Polikseno bodo žrtvovali na Ahilovem grobu, kraljica sama pa bo sužnja Odiseju. Tudi Andromahinemu otroku, ki je njihovo zadnje upanje za obnovo mesta, neizprosni zmagovalci določijo, da mora umreti. Za vse zlo Trojanke obsodijo lepo Heleno, ki jo je princ Paris brez težav speljal špartanskemu kralju Menelaju, začetniku te vojne. Obračun žensk je neizprosen, vendar ne more omiliti tragike povojnega trpljenja. Medtem ko se goreče mesto podira, Trojanke zapuščajo rodno zemljo in odhajajo v suženjstvo.
Evripidova tragedija iz leta 415 pr. n. št. je postavljena v mitsko dobo trojanske vojne, a je najverjetneje dramatikov komentar na takrat aktualno peloponeško vojno, v kateri so se Atene bojevale s Šparto; morda tudi na atenski pohod na nevtralni otok Melos ter poboj ali zasužnjenje tamkajšnjega prebivalstva. Evripidove ideje so bile za takratne Atene revolucionarne in prevratniške, zato je na tekmovanju dram večkrat pristal na drugem mestu. V svojih delih se je pogosto zavzel za "ponižane in razžaljene", za sužnje, ženske, v Trojankah za ujetnice iz Atenam sovražnega mesta. Drama je obsodba nepravičnih vojn, sprašuje se o odgovornosti in krivdi zanje, zato je razumljivo, da je bila večkrat uprizorjena v kontekstih aktualnih političnih razmer. Najbolj znana je adaptacija Jeana Paula Sartra, ki vsebuje implicitno kritiko evropskega imperializma v Aziji, leta 1971 pa je bil posnet film režiserja Mihalisa Kakogiannisa s Katherine Hepburn v glavni vlogi.
Igrajo Kristijan Guček, Helena Peršuh, Marjuta Slamič, Raiven, Patrizia Jurinčič Finžgar, Arna Hadžialjević, Jure Kopušar, Miha Nemec, Isaak Hrovatin k. g. / Lev Lipušček k. g., Siniša Bukinac k. g., Ana Facchini, Dušanka Ristić, Mojca Cej k. g., Vida Fabčič k. g., Hana Ferizović k. g., Kati Harej k. g., Petra Kolenc k. g., Ajda Podgornik Valič k. g., Helena Simčič k. g., Barbara Simčič Veličkov k. g., Anja Trobec k. g., Lucija Zorn k. g., Ana Žnidarčič k. g., Farah Chamma k. g.
Prevajalka Jera Ivanc, režiser Jaša Koceli, dramaturginja Ana Kržišnik Blažica, lektor Srečko Fišer, scenograf Darjan Mihajlović Cerar, kostumografinja Branka Pavlič, avtor glasbe Miha Petric, korepetitorka Marta Kosturska, koreografinja Tajda Podobnik, fotografinja Mankica Kranjec, oblikovalec svetlobe Samo Oblokar, oblikovalka maske Tina Prpar.
Več informacij na spletni strani: https://www.sng-ng.si/repertoar/premiere/2017060610571697

NAŠE SKRIVNOSTI

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

NAŠE SKRIVNOSTI, Béla Pintér
Režija: Nikola Zavišić
07.06.2019 ob 20:00 Stara dvorana
Naše skrivnosti so doživele premiero leta 2013 v Budimpešti. Igra se dogaja v zgodnjih 80. letih na Madžarskem, v času komunistične strahovlade. Člani plesne skupine, ki gojijo madžarsko ljudsko glasbo in folkloro, so navzven sicer prijatelji, a intimno se med sabo precej razlikujejo. Domala vsak od njih ima kakšno "svojo" skrivnost, ki jo bodisi skrbno varuje bodisi izrablja v politične in povzpetniške namene.
István živi s Kato in njeno sedemletno hčerkico Timike. Njuna zveza je ogrožena, saj se István v nekem trenutku zave, da je pedofil. Imre in Bea prav tako živita v izvenzakonski skupnosti in njegov mladoletni sin Ferike iz prvega zakona noče stikov z mačeho. Imre ima ilegalno tiskarno, kjer tiskajo protidržavno glasilo. Bea je v nasprotju z njim verna partijka, vdana sistemu. Ko se István izpove Imretovi materi, psihologinji Elviri, se izkaže, da so v njeno stanovanje namestili prisluškovalne naprave. Tako partija izve za Istvánovo skrivnost. Prijatelj Szujó iz folklorne skupine je špijon in to je odskočna deska, da lahko Istvána izsiljujejo. Tako tudi on klone in postane vohun. Izda prijatelja Imreta, ki ga nato mučijo in zaprejo. A tudi to ostane skrivnost. István spričo bremena, ki ga nosi kot pedofil in izdajalec, naredi samomor.
Ko čez leta nova oblast prevzame vajeti, se izkaže, da so v njej ostali nizkotneži in barabe, ki so sposobni preživeti vse politične sisteme, laži, ki so se leta in leta pometale pod preprogo, pa še naprej ostajajo nedotaknjene in nerazkrite "naše skrivnosti".
Béla Pintér, rojen leta 1970, je madžarski dramatik, režiser in igralec srednje generacije. Že kot sedemnajstleten se je kot igralec pridružil neodvisni gledališki skupini Arvisura, nato igral v različnih ansamblih, leta 1998 pa je ustanovil svojo skupino Béla Pintér és Társulata (Béla Pintér in skupina), skrajšano PBEST. Odtlej za svojo igralsko družino piše dramska besedila, jih režira in pogosto v njih tudi igra. Madžarski gledališki kritiki so njegove predstave kar štirikrat nagradili kot najboljše uprizoritve leta. S Kmečko opero je leta 2002 prodrl tudi v mednarodni prostor, skupina je gostovala na Dunajskih slavnostnih tednih, Bienalu nove evropske drame v Wiesbadnu, festivalu Euro-szene v Leipzigu, Berlinskih slavnostnih igrah, v Ljubljani na festivalu ex-Ponto, leta 2014 pa prav z uprizoritvijo Naše skrivnosti tudi na Festivalu Borštnikovo srečanje.
Igrajo Vojko Belšak, Jagoda, Barbara Medvešček, Živa Selan k. g., Manca Ogorevc, Andrej Murenc/Damjan M. Trbovc, Beti Strgar k. g., Aljoša Koltak, Rastko Krošl, Igor Sancin, Igor Žužek
Prevajalka Marjanca Mihelič, režiser Nikola Zavišić, dramaturginja Tina Kosi, scenografinja Janja Valjarević, kostumografinja Mira Strnad, avtor glasbe in glasbenih aranžmajev Willem Miličević, korepetitorja Simon Dvoršak, Iztok Kocen, koreograf Tamás Tuza, lektor Jože Volk, oblikovalca luči Nikola Zavišić, Jernej Repinšek
Več informacij na spletni strani: www.slg-ce.si/domov/ostalo/seznam-iger/nase-skrivnosti

SOMRAK BOGOV

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

SOMRAK BOGOV, Ivor Martinić po filmskem scenariju Luchina Viscontija, Enrica Mediolija, Nicole Badalucca
Režija: Dalibor Matanić
06.06.2019 ob 20:00 Stara dvorana
Predstava traja 1 uro in 40 minut ter nima odmora.
Če bi bil svet preprosto urejen, črno-bel, in bi bila jasno določljiva ločnica med prav in narobe, lepim in grdim, ustvarjajočim in rušečim, čistim in umazanim, bi bil svet dobrega jasno ločen od zla. Ampak svet je od nekdaj iz tira, kaos je človekov naravni habitat, vojna je naravno stanje in vsak slehernik je rojen, da uravnava svet po svoji vesti. Čas v začetku Somraka bogov se zdi urejen, vsak ima svoje mesto za družinsko mizo in določljiv položaj v jeklarskem imperiju von Essenbeck. Rojstnodnevno zabavo družinskega patriarha prekine udarna novica o požigu Reichstaga, in slavljenec, predstavnik staronemške aristokracije, ki ji je odbila zadnja ura, je še isto noč umorjen. Po smrti magnata se poženejo mlinska kolesa boja za dediščino, v duhu novo vladajočih silnic pa so vsi nasledniki največjega železarskega koncerna v državi ujetniki še močnejšega političnega kolesja, ki s svojimi premišljenimi strategijami posega v življenja vsakega posameznega člana družine. Medsebojni družinski spopadi razkrivajo najsrhljivejše patološko spervertirane želje in brezkompromisno egoistično vodene interese. Volja do moči stopa z roko v roki ob podlih izdajah najbližjih, vse dokler somrak ne ujame tudi macbethovske baronice in njenega parvenija.
Po filmskem scenariju bo gledališko priredbo Somraka bogov, katere aktualnost je v današnjem barbarskem kapitalističnem ustroju in v vzpenjajočih totalitarizmih opravičljivo zaskrbljujoča, napisal hrvaški dramatik Ivor Martinić, režijo pa bo prevzel hrvaški režiser Dalibor Matanić.
ZASEDBA
Martin von Essenbeck, sin baronice von Essenbeck - Petja Labović
Baronica Sophie von Essenbeck - Nataša Matjašec Rošker
Friedrich Bruckmann, poslovodja v železarni Essenbeck, njen ljubimec - Vojko Belšak
Von Aschenbach - Kristijan Ostanek
Baron Konstantin von Essenbeck, Joachimov nečak, vdovec, član SA - Davor Herga
Elisabeth Thallman, žena Herberta Thallmana - Eva Kraš
Günther von Essenbeck, sin barona Konstantina von Essenbecka - Matevž Biber
Herbert Thallman, Joachimov nečak - Žan Koprivnik
Baron Joachim von Essenbeck - Miloš Battelino

Prevajalka Mojca Marič, dramaturg Ivor Martinić, scenograf Marko Japelj, kostumograf Leo Kulaš, lektorja Mojca Marič, Janez Bostič, skladatelja Alen Sinkauz in Nenad Sinkauz, oblikovalka svetlobe Vesna Kolarec

MIKVE

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

MIKVE
Režija: Katja Pegan
04.06.2019 ob 20:00 Stara dvorana
Gostuje Novosadsko gledališče Újvidéki Színház
O čem govori Mikve? "To je delo o ženskah, ki svoj strah držijo skrit globoko v tišini, strah, ki ga premagujejo s solidarnostjo in resnico, ko o njem spregovorijo. To je trenutek, ko se osvobajajo, ter občutek krivde, ki jih razjeda, trenutek, s katerim obenem najboljše pomagajo svojim otrokom. Mikve bo predstava o ženskah, ki ljubijo. Včasih preveč," pravi režiserka Katja Pegan, igralka Livija Banka pa dodaja: "Se razlikujemo ali smo enakopravni? Imamo pravice ali privilegije? Misijo ali plemeniti klic? Ženske, moški ali samo človeška bitja? Zakaj vsakih sto let iščemo odgovor na ta vprašanja? Ali nam je tradicija zvezala roke? Ali smo ujeti v svojih verskih predpisih? Zakonih? Stanovih, katerim pripadamo? Vprašanja. Vprašanja. Vprašanja. Mikve!!! Ženske usode. Ljubezni. Strahovi. Skrivnosti. Boji. Solze in kriki. Vprašanja. Vprašanja. Vprašanja. Še sto let?"
Igrajo: Silvia Križan, Emina Elor, Terezia Figura, Judit Laslo, Livia Banka, Blanka Dieneš, Gabriela Crnković/Agota Ferenc, Lena Živanac
Režija Katja Pegan, scenografija Voranc Kumar, kostumi Tatjana Radišić, skladatelj Mirko Vuksanović

VEČNO MLADI

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

Večno mladi, Erik Gedeon
Režija: Sandy Lopičić
25.05.2019 ob 20:00 Stara dvorana
Predstava traja 1 uro in 40 minut brez odmora
Staranje je postalo najhujši bavbav, najstrašnejša bolezen novega veka. Ker časa ne moremo zaustaviti, je najbolje, da skozi solze smeha pogledamo v leto 2065, kako bo, ko v gledališki stavbi na Slovenski 27 ne bo več hrama umetnosti, ampak dom za ostarele.
V uprizoritvi Večno mladi skupina igralcev in igralk, članov nekdanje mariborske Drame, na groteskno zabaven način, s pomočjo pevske oz. glasbene terapije, poskrbi za vse prej kot dolgočasen rock'n'roll tretjega življenjskega obdobja. Ob izvrstnih igralsko-pevskih interpretacijah hitov, kot so "I Love Rock'n'Roll", "Born To Be Wild", "I Got You Babe" itd., trohneče odrske deske ponovno katarzično zavibrirajo.
V songdrami Švicarja Erika Gedeona Večno mladi (2007), ki jo je vsestranski glasbenogledališki ustvarjalec Sandy Lopičić z ustvarjalci uprizoritve v vsebinsko in dramaturško adaptirani obliki postavil na oder, so (iz)našli težko iskani zvarek za večno mladost – zabavo, ki trese oder in ruši stereotipe o starcih.
ZASEDBA
Sestra Irena - Irena Varga
Gospod Lopičić von Horvat - Denis Horvat, Sandy Lopičić
Gospa Pucko - Mateja Pucko
Gospod Ostanek - Kristijan Ostanek
Gospod Biber - Matevž Biber
Gospod Drevenšek - Jurij Drevenšek
Gospa Šajinović Drevenšek - Mirjana Šajinović

Prevajalka Mojca Kranjc, prirejevalci besedila ustvarjalci uprizoritve, scenografa Matic Gselman, Sandy Lopičić, korepetitorja Sandy Lopičić, Denis Horvat, dramaturg Vili Ravnjak, kostumograf Leo Kulaš, oblikovanje maske Leo Kulaš, Jasminka Marksl, lektor Janez Bostič, oblikovanje luči Sandy Lopičić

POPOLNI TUJCI

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

POPOLNI TUJCI, TAMARA DAMJANOVIĆ
21.05.2019 ob 20:00 Stara dvoranaza
22.05.2019 ob 20:00 Stara dvoranaza
Predstava traja 1 uro in 25 minut ter nima odmora. Režija: Tamara Damjanović
Režija: Tamara Damjanović
Komična drama o razkrivanju skrivnosti, ujetih v mobilne telefone
Štirje dolgoletni prijatelji in njihove najdražje, z izjemo Filipa, katerega prijateljica je doma obležala z vročino, se družijo na terasi in opazujejo lunin mrk. Večer mineva v čaru duhovitih zbadljivk, simpatičnih šal in aktualnih pogovorov o družinskih in intimnih zadevah. Ko tema pogovora nanese na informacije, ki jih skrivajo naši nepogrešljivi mobilni telefoni, se zbrana druščina junaško odloči, da ni skrivnosti, ki bi jih tajili pred prijateljskim omizjem. Nedolžna igra, da bo vsak od njih klice, SMS-e in MMS-e, ki bodo prihajali med večerjo, delil z vsemi zbranimi, sproži sprva zabavne reakcije, a lahkotnost igre se začne počasi izgubljati. Skrivnosti, ki bi morale ostati v majhnih glavah pametnih telefonov, spremenijo slike o zakoncih, partnerjih, ljubicah in prijateljih. Ta večer prav vsak od njih razkrije temno plat, ki jo uspešno skriva. A poti nazaj več ni in nihče ne ve, kam bo nedolžna igra usmerila svoj tok. Prvo slovensko uprizoritev Popolnih tujcev bo po motivih istoimenskega izjemno uspešnega italijanskega filma iz leta 2016 zrežirala perspektivna mlada hrvaška režiserka Tamara Damjanović.
ZASEDBA
Adam - Tomo Tomšič
Eva, njegova žena - Maša Žilavec
Aleksander - Gorazd Žilavec
Marta, njegova žena - Mateja Pucko
Danijel - Nejc Ropret
Blanka, njegova žena - Ana Urbanc
Filip - Matevž Biber

Prevajalka in lektorica Mojca Marič, dramaturginja Maja Borin, scenograf Darjan Mihajlović Cerar, kostumografka Marita Ćopo, avtor animacije Mihael Mahkovic, oblikovalec svetlobe Luka Matić, skladateljica Katarina Ranković, glasbeniki Katarina Ranković, klavir in vokal, Ljubica Damčević, violina, Vladimir Jovanović, trobenta, Vojislav Savić, glasbeno-tonski mojster

FAUST

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

PET 17.5.
19:30–22:30
NED 19.5.
17:00–20:00
TOR 21.5.
19:30–22:30
ČET 23.5.
19:30–22:30
SOB 1.6.
19:30–22:30
Goethejeva filozofska tragedija Faust je zaradi svoje kompleksnosti, širokega tematskega razpona in celo nadnaravnih prizorov vrsto let vsaj v izvirnem dramskem mediju obveljala za "neuprizorljivo", čeprav ostaja njena simbolna dediščina enako močna in danes domala še bolj prezentna kot v času svojega nastanka. Ko poznorenesančni učenjak in "alkimist", doktor Faust, v jeseni svojega življenja ugotovi, da ga vse znanje, ki ga je nabiral skozi življenje, ni osrečilo, še posebej zato, ker ni izkusil prave ljubezni, sklene storiti samomor. Zgodba o zapravljenem življenju in posledično o Faustovem podpisu pogodbe s hudičem Mefistom pa je našla svojo pot tudi v svet opere. Francoski skladatelj Charles Gounod, ki ni skrival svoje fasciniranosti nad srednjeveško cerkveno mistiko, je s svojo glasbeno upodobitvijo Fausta dosegel velik mednarodni uspeh in umetniški vrhunec, ki ga bomo lahko v vsej bleščeči spektakularnosti doživeli v novi mariborski postavitvi v režiji Piera Francesca Maestrinija in pod glasbenim vodstvom Gianluce Martinenghija.

Dirigent: Gianluca Martinenghi
Faust, učenjak in filozof - Martin Sušnik, Tatsuya Kashi
Mefisto(feles), zlodej - Peter Martinčič
Marguerite, podeželsko dekle - Sabina Cvilak, Andreja Zakonjšek Krt
Valentin, vojak in Margueritin brat - Jaka Mihelač
Wagner, Valentinov prijatelj - Marko Mandir
Siebel, mladenič, zaljubljen v Marguerite - Jadranka Juras
Martha Schwertlein, Margueritina skrbnica - Dada Kladenik

Scenograf Juan Guillermo Nova, kostumograf Luca Dall`Alpi, asistentki kostumografa Suzana Rengeo, Simona Toš, oblikovalec luči Jean Paul Carradori, zborovodkinja Zsuzsa Budavari Novak, koncertna mojstrica Oksana Pečeny Dolenc, asistenta režije Tim Ribič, Daniela Zedda.

Generalni sponzor predstave je Geoplin.

BOG MASAKRA

Drama SNG Maribor 27 Slovenska ulica Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia

BOG MASAKRA, YASMINA REZA
16.05.2019 ob 20:00 Mali oder
15.06.2019 ob 21:00 Letni avditorij Lutkovnega gledališča Maribor, Maribor
NOČ DRAME - LUTKOVNO GLEDALIŠČE MARIBOR
Predstava traja 1 uro in 20 minut ter nima odmora.
REŽIJA: AJDA VALCL
Dva najstnika sta se na šolskem dvorišču stepla in eden izmed njiju je izgubil zob. Gre za nesrečen incident pri običajnem pobalinskem ravsanju? Ali za primer nevarne mladostniške agresije, ki bi ga bilo treba ostro sankcionirati? Zdi se, da je v urejenem okolju urbanega srednjega sloja, ki mu pripadajo protagonisti Rezine igre, mogoče doseči trezen dogovor, ki bo pomiril sovražnosti in zacelil rane (tudi z ustreznim plačilom novega zoba), fantoma pa zagotovil vzgojno lekcijo. Prav s tem namenom se srečajo starši obeh mulcev. Vsi štirje so dovolj zreli in kultivirani, relativno dobro situirani in varni. Seveda pa ima vsak od njih svoje šibke točke in njihovo razumevanje stvari je mestoma povsem nasprotno … ko se mehanizem spora enkrat sproži, ga ne morejo več zaustaviti. V ostrih in duhovitih dialogih, ki se sučejo skoz vratolomne preobrate in spremenljiva zavezništva (spočetka si nasproti stojijo v parih, a seveda se moška potem povežeta nasproti svojima ženama, onidve pa tudi), bodo izpostavljeni, poveličani in ironizirani najrazličnejši motivi iz njihovega vsakdana, pa tudi njihovi življenjski nazori – in vse postane orožje: domače pecivo in skrb za hišne ljubljenčke, obsedenost s telefonom, navdušenje nad neevropsko umetnostjo, problematični farmacevtski posli, odnos do žensk, odnos do otrok, odnos vojn po svetu … V meščanskem stanovanju se sproži prava vojna, ki pa jo vseskozi bijejo z orožjem komedije.
Sodobna francoska komediografinja Yasmina Reza je avtorica najuspešnejših komedij našega časa. Pogosto jo primerjajo z velikim Molièrom, saj so njene komedije izoblikovane z izjemno metjejsko bravuroznostjo in vzbujajo salve smeha, pri tem pa vselej izkazujejo resen in izostren premislek o sodobnem svetu.
ZASEDBA
Véronique Houillé - Ana Urbanc
Michel Houillé - Vladimir Vlaškalić, Matevž Biber
Annette Reille - Ksenija Mišič
Alain Reille - Kristijan Ostanek

Prevajalec Aleš Berger, scenograf Matej Stupica, kostumografinja Belinda Radulović, skladateljica Polona Janežič, lektor Janez Bostič, oblikovalec svetlobe Igor Remeta, asistentka lektorja (študijsko) Mojca Marič