Center za krativnost 11 Partizanska cesta Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia
- Dogodki
- Prizorišča
- Center za krativnost 11 Partizanska cesta Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 Slovenia
ART FOR SALE / UMETNOST NA PRODAJ
Center za krativnost 11 Partizanska cesta Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 SloveniaArt for Sale
sodobna umetnost naprodaj
Center za kreativnost Maribor, Partizanska 11
30.−31. maj 2019
Umetnostna galerija Maribor v sodelovanju s Centrom za kreativnost, pri Muzeju za arhitekturo in oblikovanje, vabi na Art for Sale dogodek.
Gre za dvodnevni dogodek, ki bo prvič v Sloveniji na enem mestu zbral pomembne regionalne akterje s področja zbiranja, prodaje in promocije sodobne vizualne umetnosti. Vse ljubitelje sodobne umetnosti, ustvarjalce in strokovnjake, galeriste začetnike ter nadobudne zbiratelje in tiste, ki to želite postati, vabimo, da se nam pridružite na stimulativnih pogovorih in delavnici s pomembnimi domačimi in mednarodnimi akterji. Pogovarjali se bomo o oblikovanju zasebnih zbirk, prodaji in nakupu umetniških del na mednarodnih sejmih in drugje, ustanovitvi in vodenju zasebnih galerij in festivalov ter o tem, kako lahko o sodobni umetnosti komuniciramo z različnimi občinstvi. Vabljeni tudi na pop-up prodajno razstavo sodobnih umetniških del na papirju uveljavljenih in obetavnih slovenskih ustvarjalcev. Art for Sale bo odlična priložnost za dvodnevno spoznavanje zakonitosti edinstvene panoge umetniškega trga!
četrtek, 30. maj 2019, 17:00−20:00
Panelni pogovori s strokovnjaki:
Kako vstopiti v svet sodobne umetnosti / pogovori o zbirateljstvu, prodaji in zgodbah
Panelni pogovori bodo povezali zbiratelje, mlade in uveljavljene galeriste, direktorje umetniških sejmov in festivalov, kritike in specializirane komunikologe iz regije in širše v živahen dialog s publiko. Gostje bodo na treh omizjih govorili o svojih osebnih in profesionalnih poteh znotraj trga umetnosti, o ciljih in inspiracijah, o zakonitostih, pasteh in možnostih te edinstvene panoge ter odgovarjali na vsa vprašanja, ki ste jih kadarkoli želeli vprašati. Kuratorka panelnih pogovorov: Simona Vidmar, UGM.
17:00−18:00 Kako: zbirati sodobno umetnost?
Johanna Chromik, umetniška direktorica sejma sodobne umetnosti viennacontemporary, Dunaj
Dorotea Fotivec, Zbirka Marinko Sudac & Institut za raziskavo avantgarde, Zagreb
Vasa Perović, arhitekt in zbiratelj, Zbirka sodobne umetnosti in oblikovanja VJP, Ljubljana
moderira: Simona Vidmar, višja kustosinja UGM
18:00−19:00 Kako: ustanoviti svojo galerijo?
Barbara Čeferin, ustanoviteljica in direktorica Galerije Fotografija, Ljubljana
Piera Ravnikar, ustanoviteljica in direktorica Ravnikar Gallery Space, Ljubljana
Tadej Pogačar, umetniški in poslovni direktor Galerije P74, Ljubljana
moderira: Simona Vidmar, višja kustosinja UGM
19:00−19:45 Kako: govoriti o sodobni umetnosti?
Ana Berlin, ustanoviteljica in direktorica, Ana Berlin Communications, Dunaj
Dušan Smodej, direktor Festivala Fotopub, Novo Mesto
Dorian Batycka, neodvisni kurator in kritik, Berlin
moderira: Jure Kirbiš, kustos UGM
četrtek, 30. maj 2019, 20:00
Pop-up prodajna razstava: Papirnate zadeve
Prodajna razstava umetniških del na papirju Papirnate zadeve bo zbirateljem začetnikom in drugim entuziastom ponudila priložnost, da se na enem mestu seznanijo s širokim naborom umetniških del uveljavljenih in obetavnih slovenskih ustvarjalcev ter umetnost ponesejo v svoj dom − in sicer po dostopnih cenah. Papirnate zadeve predstavljajo zanimiv izbor umetniških del na papirju oz. iz papirja: sitotiske, digitalne printe, risbe, akvarele, kolaže, ilustracije, papirnate objekte, zine, knjige umetnikov in več. Pridite, naj vas navdušijo!
petek, 31. maj 2019, 10:30−16:00
Delavnica o odnosih z javnostmi v kreativnem in kulturnem sektorju:
Kako komunicirati sodobno umetnost (in druge lepe reči)
Delavnico bo vodila Ana Berlin. Mesta so zapolnjena!
Program Art for Sale / sodobna umetnost naprodaj bo potekal v slovenskem in angleškem jeziku! Projekt je del partnerske mreže Platforme Center za kreativnost. Projekt sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.
VABLJENI!
DAN ODPRTIH VRAT CENTRA ZA KREATIVNOST
Center za krativnost 11 Partizanska cesta Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 SloveniaV okviru projekta Službe Vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko - EU projekt, moj projekt, prirejamo v Projektni pisarni Centra za kreativnost Maribor Dan odprtih vrat, na katerem vam bomo predstavili dejavnosti in projekte na področju kulturnega in kreativnega sektorja, ki jih izvaja Center za kreativnost.
PROGRAM:
10:00 - 10:45 Delovanje Centra za kreativnost
- Predstavitev vloge, ciljev in delovanja Centra za kreativnost - Anja Zorko, vodja CZK
- Projekti Centra za kreativnost: Prenos veščin, Pop-Upstart, partnerski projekti in drugi projekti za vzpodbujanje in podporo kulturno kreativnega sektorja v Sloveniji (Podim, Pohištveni sejem Milano, razstava Made in Slovenia, bienale industrijskega oblikovanja BIO).
11:00 - 11:45 Podjetniški razvoj nove ponudbe s področij kulturno kreativnih dejavnosti
11: 45 - 12:15 Vzpostavljanje sodelovanja med različnimi deležniki kreativnega sektorja:
- Pomelaj in industrijski oblikovalec Luka Zajc: Razvoj novih proizvodov z vključevanjem tehničnih veščin tradicionalnih obrti.
- Terra Vera - projekt delavnic z oblikovalskim kolektivom Oloop
- Made in - predstavitev iniciative, ki združuje raziskovanje, oblikovanje in dediščino ter spodbuja sodelovanje in izmenjavo znanja med obrtniki in oblikovalci.
12:30 - 13.15 Inoviranje in načrtovanje razvoja – predstavitev partnerskih projektov:
- Živo mesto: Laboratorij prototipiranja turističnih produktov
- Spekulativno oblikovanje: predstavitev in rezultati delavnice
- Krožno & kreativno, razpis in predstavitev izbranih projektov
- Vzporedno dogajanje ( V sodelovanju z projektom Creative spirits in Mestno občino Maribor)
10:00– 17:00 Sejem izdelkov ustvarjalcev s področja kulturno kreativnega sektorja na Mali tržnici v Mariboru : Tržnica ustvarjalcev
O PROJEKTU Center za kreativnost (CzK)
Center za kreativnost (CzK) je interdisciplinarna platforma, ki povezuje, promovira, predstavlja in podpira dejavnosti ter razvoj kulturnega in kreativnega sektorja v Sloveniji. S svojimi programi spodbuja opolnomočenje potencialov družbene in ekonomske vrednosti sektorja ter ga aktivneje povezuje z gospodarstvom, znanostjo, izobraževanjem in drugimi sektorji. Muzej za arhitekturo in oblikovanje ter Ministrstvo za kulturo RS, ki projekt izvajata, spodbujata razvoj projektov, ki nastajajo na presečiščih umetnosti, kulture, eksperimentov, trga, podjetništva in gospodarstva. Združujejo ustvarjalnost, proizvodnjo in distribucijo dobrin in storitev, ki vsebujejo ali izražajo kulturne ali kreativne vsebine. Rezultati teh projektov so poslovno uresničljivi, povečujejo dodano vrednost, so usmerjeni v reševanje posebnih družbenih problemov ter prispevajo k družbenemu napredku in blaginji.
GLASBENI POSEL 2.0 – LUKA ZAGORIČNIK VS OSKAR ŠTRAJN&MAX GREGOR
Center za krativnost 11 Partizanska cesta Maribor, Upravna enota Maribor, 2000 SloveniaPo sila zanimivem in nadvse obiskanem srečanju Nikole Sekulovića z akterjema štajerske glasbene scene Robertom Novakom in Tinčkom Bradačem, se nova sezona cikla usposabljanja Glasbeni posel pričenja v Mariboru. Tokrat bo beseda tekla predvsem o možnostih in ovirah, ki zadevajo glasbene preboje v tujino. 13. maja 2019.
Cikel Glasbeni posel 2.0 je projekt, ki ga skupaj pripravljata SIGIC – Slovenski glasbenoinformacijski center ter Center za kreativnost pri Muzeju za arhitekturo in oblikovanje Ljubljana.
Tokrat se v vlogo dežurnega izpraševalca postavlja Luka Zagoričnik. Luka je dolgoletni sodelavec ljubljanskega Radia Študent in že bivše televizijske oddaje Aritmija na RTV Slovenija. Je urednik spletne glasbene revije Odzven in portala za improvizirane muzike Centralala. Je specialist za sodobne glasbe raznolikih žanrov, o čemer veliko piše in predava, hkrati pa ga odlikuje tudi dobro poznavanje mednarodnih glasbenih tokov, s katerimi se seznanja s pogostimi obiski izven domačih meja.
Z možnostmi glasbenih prebojev v tujino sta zelo dobro seznanjena njegova sogovorca. Oskar Štrajn je otrok ilirskobistriškega MKNŽ-ja, na njegove karierne odločitve pa je pomembno vplivalo življenje v Mariboru, kjer je bil aktiven tudi na radiu MARŠ. Zdaj že vrsto let živi na Nizozemskem in je desna roka direktorja osrednjega evropskega showcase festivala in konference Eurosonic Noorderslag iz Groningena. Je eden izmed treh bookerjev za Eurosonic, festival, na katerem si želi igrati domala vsak mlad bend, ki se nadeja preboja na mednarodni trg. Oskar je tudi svetovalec mlade slovenske glasbene zasedbe Wckd Nation, ki se je pred kratkim vrnila s showcase festivala Tallinn Music Week, ob tem pa odigrala še zavidljivo turnejo po Baltiku.
Oskarjev sotrpin prihaja iz Slovenj Gradca. Maxa Gregorja poznamo kot člana zasedbe Zircus, ki se je kot zvočni tehnik že zgodaj podal v samo srce evropske glasbene industrije, v London. Tam je vrsto let deloval kot zvočni inženir na različnih referenčnih koncertnih lokacijah kot so O2 Academy Islington, O2 Academy Brixton in Omeara, vzporedno pa aktivno deloval v vseh segmentih, ki zadevajo odrsko in zvočno produkcijo koncertnih dogodkov. Danes Max, ki je kot glasbeni opremljevalec povezan tudi z radiem RTV Slovenija International, domuje v Mariboru, še vedno pa ga zanaša na različne konce sveta, vsi zanosi pa so seveda v večini povezani z glasbo.
Na kakšne načine se lahko slovenske glasbene zasedbe spopadejo s tujino? Kaj pomeni biti »export ready?« So različne resnice in govorice o priložnostih na tujih glasbenih scenah zgolj mit in utvara? So showcase festivali rešitve za mednarodni preboj? Je smisaeln obisk showcase festivala tudi če na njem ne igraš? Kaj na showcase festivalih in glasbenih akonferencah sploh počnemo? Na te in številne druge teme, povezane z mednarodnim udejstvovanjem, se bo osredotočila vroča debata, na kateri ne bo veljalo manjkati nikomur, ki ga vsaj malo ne zanima glasbeno udejstvovanje izven naših meja.
Usposabljanje Glasbeni posel poteka v koprodukciji s Centrom za kreativnost, pri Muzeju za arhitekturo in oblikovanje. Projekt se izvaja v sklopu aktivnosti Platforme Center za kreativnost in ga sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.